Jaká překvapení nás čekají, až Karlovarské minerální vody opraví kulturní památku Kyselka?

Prozrazují Jaroslav Rudiš, Jiří Mádl, Mardoša, Agáta Hanychová, David Koller a Bára Poláková v novém spotu studentů FAMU. Agáta např. slibuje, že se svlékne donaha a poleje mattonkou uprostřed Staroměstského náměstí. Většina českých mužů, kterým dosud byla tato problematika lhostejná, jsou okamžitě pro záchranu Kyselky.

2 min. čtení

Mediálně tento spor Karlovarské minerální vody jasně prohrávají. Společnost, dlouhodobě celebritami milovaná, je najednou v nemilosti. Nelze také pochopit, proč KVM, které ročně investují do sponzoringových a charitativních projektů obrovské částky, nechali budovy lázní Kyselka tak zchátrat. Doufat, že se areál zdemoluje a nikdo si toho nevšimne, bylo opravdu velmi naivné a neprofesionální.  

Asi nejostřeji zatím na podporu Kyselky vystoupil Týc. Ano, je to ten umělec, který v Praze vyměnil sklíčka na 50 semaforech pro chodce a byl následně zadržen a souzen… Týc tentokrát spot na podporu Kyselky doplnil komentářem, že se mu nelíbí, když "vandrák ze země s tak bohatou kulturní minulostí pohrdá tou naší a devastuje ji". "Myslím, že by za takové chování v rodné Itálii skončil Alessandro Pasquale v betonových botách na dně přístavu," říká Týc o řediteli KMV.

Studenti se ale od Týcova prohlášení distancují. "Jsme rádi, že i Roman Týc do veřejné debaty zapojil své osobité výrazové prostředky. Ostré vyjádření v závěru spotu však považujeme za zbytečně konfrontační, neboť věříme, že právě Alessandro Pasquale je ten, kdo může nakonec Kyselku zachránit," řekl jeden z organizátorů studentské výzvy Matěj Chytil. A nelze než souhlasit.


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme