Mediálně tento spor Karlovarské minerální vody jasně prohrávají. Společnost, dlouhodobě celebritami milovaná, je najednou v nemilosti. Nelze také pochopit, proč KVM, které ročně investují do sponzoringových a charitativních projektů obrovské částky, nechali budovy lázní Kyselka tak zchátrat. Doufat, že se areál zdemoluje a nikdo si toho nevšimne, bylo opravdu velmi naivné a neprofesionální.
Asi nejostřeji zatím na podporu Kyselky vystoupil Týc. Ano, je to ten umělec, který v Praze vyměnil sklíčka na 50 semaforech pro chodce a byl následně zadržen a souzen… Týc tentokrát spot na podporu Kyselky doplnil komentářem, že se mu nelíbí, když "vandrák ze země s tak bohatou kulturní minulostí pohrdá tou naší a devastuje ji". "Myslím, že by za takové chování v rodné Itálii skončil Alessandro Pasquale v betonových botách na dně přístavu," říká Týc o řediteli KMV.
Studenti se ale od Týcova prohlášení distancují. "Jsme rádi, že i Roman Týc do veřejné debaty zapojil své osobité výrazové prostředky. Ostré vyjádření v závěru spotu však považujeme za zbytečně konfrontační, neboť věříme, že právě Alessandro Pasquale je ten, kdo může nakonec Kyselku zachránit," řekl jeden z organizátorů studentské výzvy Matěj Chytil. A nelze než souhlasit.
Zdroj: (jab)
Zdroj: (jab)