Návštěvnost třebíčského vodojemu má pomoci zvýšit společná vstupenka

Třebíč chce letos zvýšit návštěvnost třebíčské vodárenské věže na Strážné hoře, která slouží jako vyhlídka a je v ní expozice vodárenství. Zavedla proto společnou vstupenku, kterou vodojem spojí s městskou věží a větrným mlýnem. Vodojem ročně navštíví asi 5000 lidí, což je poloviční návštěvnost dalších dvou památek, řekl za Městské kulturní středisko Třebíč (MKS) Václav Prchal.

2 min. čtení

"Vodojem je navíc také zapojen do prázdninové hry České televize. Tahle akce probíhala před dvěma lety v expozici Cesty časem a byla velmi úspěšná, návštěvnost se zvedla. Počítáme se stejným úspěchu i na vodojemu," řekl Prchal.

Společné vstupenky, které se budou prodávat do konce října, je možné koupit v infocentrech a v pokladnách památek. Systém společných vstupenek v Třebíči funguje i na památky UNESCO, mezi něž patří židovské město s hřbitovem a bazilika svatého Prokopa, lze koupit také společnou vstupenku na třebíčské památky a plavbu po Dalešické přehradě.

Železobetonová vodárenská věž, která dnes slouží jako rozhledna, se začala stavět v roce 1936. Byla zásobárnou vody z heraltického prameniště. V provozu byla do přelomu 70. a 80. let 20. století, kdy začala Třebíč využívat vodu z přehrad Mostiště a Vranov.

Památky, jejichž chod zajišťuje MKS, loni navštívilo přes 80.000 lidí. Ceny vstupenek na památky UNESCO letos MKS zdražilo o 40 procent, podle Prchala ale zájem o ně neklesá.

Foto: Wikipedia, Frettie, licence

Zdroj: ČTK

Doporučujeme