Náměstek ministra životního prostředí Kulíšek tragicky zemřel

O víkendu tragicky zahynul první náměstek ministra životního prostředí Jakub Kulíšek. Na ministerstvu byl zodpovědný za ekonomiku a politiku životního prostředí. ČTK o tom informoval mluvčí ministerstva Matyáš Vitík. Nešťastná událost se podle něj stala při sportu. Bylo mu 31 let.

2 min. čtení

http://www.vodarenstvi.cz/clanky/j-kulisek-dalsi-kulaty-stul-by-mel-zformulovat-mandat-pro-jednani-s-evropskou-komisi

Kulíšek byl do funkce jmenován loni v září. "Jakub byl spolehlivý a pracovitý manažer. Měl před sebou velkou kariéru. Vážil jsem si ho a jeho odchod je pro nás všechny velkou lidskou ztrátou. Byl to rovný chlap," uvedl ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.

Kulíšek na místo náměstka, kde vystřídal Rut Bízkovou, přišel loni z funkce poradce ministra průmyslu a obchodu pro politiku hospodářské a sociální soudržnosti EU. Vystudoval Vysokou školu finanční a správní. Zabýval se poradenstvím v oblasti strukturálních fondů a politiky hospodářské a sociální soudržnosti EU, cestovním ruchem a projektovým řízením. Byl členem ODS.

S Jakubem Kulíškem jsme pro Vodarenstvi.cz dělali několik rozhovorů. Vždy vystupoval velmi profesionálně a vstřícně. Za svůj velký úkol považoval vyjednání evropských dotací do vodárenství pro další programové období. Na rozdíl od svých předchůdců se snažil v jednání být maximálně transparentní a komunikativní. Přikládámě přehled rozhovorů s Jakubem Kulíškem v letošním roce.


Zdroj: ČTK,
Vodarenstvi.cz

Zdroj: ČTK, Vodarenstvi.cz

Doporučujeme