Nadační fond Veolia sportovní hry seniorů

Na dvě stě závodníků se zúčastnilo Sportovních her seniorů na pražském stadionu Na Kotlářce. Jejich soutěžení při příležitosti Mezinárodního dne seniorů podpořil Nadační fond Veolia. „Za své výkony by se závodníci nemuseli stydět ani před o mnoho let mladšími amatérskými sportovci,“ podotkla ředitelka NF Veolia Vendula Valentová.

2 min. čtení

Sportovní hry seniorů je akce zaměřená na převážně tzv. neelitní seniory, kteří se rádi hýbou a jsou aktivní hlavně na duchu, ale nejsou registrovanými sportovci a nezúčastňují se pravidelných veteránských sportovních soutěží.


Hry jsou určené pro většinovou skupinu v několika kategoriích od 55 do 75 let a výše.
V Praze proběhly hry letos podruhé, obou ročníků se zúčastnili sportovci nejen z metropole, ale i dalších měst naší republiky.

Nadační fond Veolia v tomto roce spustil nový program „Stále s úsměvem – Aktivně po celý život“. Ten je zaměřen na podporu pozitivního aktivního stárnutí a mezigeneračního soužití v komunitě, vytváření podmínek pro život seniorů v jejich domácím prostředí a na nové přístupy k tématu stárnutí populace a uspokojování potřeb a práv seniorů.

 

Foto: „Soil pyramids Kotlářka 2“ od Petr DlouhýVlastní dílo. Licencováno pod CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons.


Zdroj: PVK

Zdroj: PVK

Doporučujeme