Nadační fond společnosti Veolia Energie ČR podpořil vznik dalších 37 pracovních míst

Na zasedání správní rady nadačního fondu společnosti Veolia Energie ČR, které se konalo 20. ledna v Olomouci, bylo schváleno celkem 19 projektů, díky kterým vznikne 37 nových pracovních míst v Moravskoslezském a Olomouckém kraji.

3 min. čtení

„Na zasedání správní rady byly rozděleny nadační příspěvky v celkové výši 1 917 800 korun. Veolia vždy pomáhá v regionech, ve kterých působí,“ uvedl Philippe Guitard, ředitel Veolie pro Českou a Slovenskou republiku a ředitel pro střední a východní Evropu. „Naším programem jsou dlouhodobá partnerství. Nadační fond naší energetické části Veolia Energie již od roku 2000, kdy jsme fond založili, vytvořil téměř 1 900 nových pracovních míst,“ dodal.

Nadační fond společnosti Veolia Energie ČR, dříve Dalkia ČR, pomáhá začínajícím a již existujícím firmám, a přispívá tak ke snižování nezaměstnanosti. Nejzajímavější projekty, které byly v lednu letošního roku schváleny, spadají do oblasti sociální práce. Patří mezi ně například následující dva vybrané projekty.

Společnosti BM workservice pomůže v provozovně Ateliér na Husovce v Třinci vytvořit tři nová chráněná pracovní místa v oboru výroby bižuterie a skleněných dekorativních předmětů a komponentů – vinutých perel. Společnost se zaměřuje na zaměstnávání handicapovaných osob.

V malebném podhůří Beskyd v obci Ostravice bude zřízen dům se zvláštním režimem, ve kterém bude moci až 37 klientů důstojně dožít stáří v krásném prostředí s rodinnou atmosférou a plnou zdravotnickou a sociální péčí. Domov bude určen pro pacienty s onemocněním Alzheimerovou chorobou, stařeckou demencí a jím podobným onemocněním. Projekt předložila obecně prospěšná společnost Medela-péče o seniory.

 

Foto: Ateliér na Husovce, licence


Zdroj: Veolia Energie
ČR

Zdroj: Veolia Energie ČR

Doporučujeme