Nabídku na vodovod za 939 mil.Kč na Křivoklátsku dalo sedm firem

Sdružení devíti obcí na Křivoklátsku si bude pro výstavbu vodovodu za 939 milionů korun vybírat z nabídek sedmi firem. Vítěz by měl být známý nejspíš v dubnu. ČTK to dnes řekl předseda projektu a starosta Roztok Vladimír Melč. Prvním kolem tendru na vodovod pro obce s nedostatkem vody prošlo 23 firem, finanční nabídku tedy podala pouze necelá třetina z nich.

3 min. čtení

Nový vodovod budou mít obce Křivoklát, Městečko, Velká Buková, Nezabudice, Pustověty, Nový Dům, Račice, Zbečno a Sýkořice na Rakovnicku. Obce projekt připravují asi šest let. Musely kvůli němu vytvořit svazek, aby dostaly dotaci 600 milionů korun od ministerstva životního prostředí. Předtím totiž starostové o peníze žádali samostatně a byli neúspěšní.

Komise obálky se sedmi nabídkami otevřela minulý týden a podle Melče je začne posuzovat v dubnu, kdy by mohl být známý také vítěz. "Chvíli to potrvá, protože si musíme přizvat odborníky. Jde o skutečně velké částky a musí se posoudit, jestli ta nabídková cena je odpovídající," vysvětlil Melč. Ke konkrétnějším částkám v nabídkách se nechtěl vyjadřovat. "Dá se říct, že jedna nabídka je neúměrně nízká a zbývajících šest je naprosto vyrovnaných," uvedl Melč.

Obce nový vodovod potřebují, jelikož se dlouhodobě potýkají s nedostatkem vody. Na Křivoklátsku totiž významně ubývá podzemní voda a do řady obcí musí být dovážena v cisternách. Původně se předpokládalo, že stavba začne v loňském roce. Výběrové řízení bylo totiž zahájeno loni v lednu, ale později muselo být změněno kvůli novém zákonu o veřejných zakázkách. Od té doby se také musela několikrát prodlužovat lhůta pro podávání nabídek.

 

Zdroj: Wikipedia, Cheva, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme