Na Znojemsku se za 68 milionů korun dokončí přípojky kanalizace

Svazek Vodovody a kanalizace Znojemsko hodlá dokončit kanalizaci ve Znojmě a třech přilehlých obcích za 68 milionů korun. Na kanalizační síť se tak budou moci napojit domácnosti, které dosud přípojky neměly.

2 min. čtení

Termín začátku a konce stavby zatím není jasný, svazek nyní žádá o dotace a potom vypíše výběrové řízení na zhotovitele. ČTK o tom informovala mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková.

Cílem nové stavby je napojit domácnosti z části Znojma, Plenkovic, Kravska a Žerůtek na páteřní řad kanalizace, který byl dokončen v roce 2005. "Po dokončení první etapy se totiž mohla na veřejnou kanalizaci připojit jen asi polovina domácností," uvedla Pastrňáková. Obce budou muset na stavbu doplatit 21 milionů korun, zbytek financuje Státní fond životního prostředí. Znojemská radnice si chce na svoji část doplatku vzít půjčku a ručit městskými pozemky.

Ve Znojmě se rozsáhlá oprava kanalizace uskutečnila v letech 2005 až 2007. Za více než 600 milionů korun stavbaři opravili zhruba 25 kilometrů kanalizační sítě. V rozpočtu letošního roku jsou vyčleněné také dva miliony korun na kanalizaci v městských částech Derflice a Načeratice.

 

Zdroj: Wikipedia, Che, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme