Na Šumpersku příští rok vzroste cena vody o 5,4 procenta

Na Šumpersku příští rok vzrostou ceny vody o 5,4 procenta. Cena vodného se bez započtení daně z přidané hodnoty zvýší od 1. ledna na 34 korun za metr krychlový a stočného na 34,52 koruny. ČTK to dnes sdělil předseda představenstva akciové společnosti Vodohospodářská zařízení Šumperk Libor Dostál.

2 min. čtení

Ostatní vodohospodářské společnosti, které zásobují vodou obyvatele Olomouckého kraje, zatím zvýšení cen neoznámily. Cena vody v Česku by ale v příštím roce podle odhadu vodárenských firem měla hlavně kvůli investicím do infrastruktury a plánovanému zvýšení sazby DPH z 14 na 15 procent vzrůst v průměru o šest procent.

"Ke zvýšení cen vodného a stočného jsou tak nuceni přistoupit i Vodohospodářská zařízení Šumperk a jejich partner Šumperská provozní vodohospodářská společnost. Díky dobré politice ale zdražení nedosáhne ani zdaleka odhadovaného celorepublikového průměru," uvedl Dostál.

Šumperská provozní vodohospodářská společnost vznikla v roce 1994 privatizací podniku Vodovody a kanalizace Šumperk. Na základě dlouhodobých smluv spravuje a provozuje vodohospodářský majetek měst a obcí na Šumpersku a akciové společnosti Vodohospodářská zařízení Šumperk.

Foto: Wikipedia, Rostislav Šubert, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme