Na slánské plovárně začaly bourací práce, po opravě se má otevřít příští léto

Na slánské plovárně začaly minulý týden bourací práce, otevřít po rekonstrukci se má během příští letní sezony. Oprava za více než 110 milionů korun bez daně z přidané hodnoty se rozjede v následujících týdnech. Následovat budou zemní práce, postup budování ovlivní počasí, řekl ČTK místostarosta Slaného Radek Vondráček (ANO).

2 min. čtení

Plovárna je zavřená třetím rokem, nesplňovala hygienické normy. Zastupitelé se v minulosti opakovaně neshodli na podobě rekonstrukce. Cílem současného vedení města je to, aby koupaliště začalo znovu sloužit příští rok v létě. „Doufejme, že se podaří otevřít na část sezony,“ doplnil Vondráček.

Součástí rekonstrukce je modernizace bazénů i zázemí včetně šaten, občerstvení a dalších částí. Naopak odložená je stavba velkých atrakcí, skluzavky a toboganu, doplněné budou později.

V minulých letech zastupitelstvo několikrát odložilo rozhodnutí o formě a termínu zahájení opravy. Někteří zastupitelé chtěli prověřit vhodnost přírodního koupacího biotopu, což vypracovaná studie označila za problematické z pohledu kvality vody v případě dlouhotrvajících vysokých letních teplot. Minulý rok před komunálními volbami zastupitelé neschválili spuštění rekonstrukce, důvodem byl hlavně růst cen ve stavebnictví a také absence některých zastupitelů. Původní projekt počítal s náklady zhruba 60 milionů korun, vypsání tendru schválilo vedení města letos v březnu, v červnu vybralo zhotovitele.

Autor: ČTK

Doporučujeme