Na Severní Moravě se bude investovat do kvality vody

Společnost Severomoravské vodovody a kanalizace (SMVAK) letos plánuje významně zainvestovat do vodárenské infrastuktury. Celková čáska se pohybuje kolem 500 milionů korun.

1 min. čtení

Celková částka 500 milionů korun se rozdělí do několika oblastí. Na obnovu a výstavbu kanalizace a čistírny odpadních vod bude vyčleněno 240 milionů korun, na vodovodní stítě 183 milionů korun a na oblast úpravy a distribuce pitné vody se počítá s 81 miliony korun. Zbývajících devět milionů korun pak pokryje ostatní potřeby v této oblasti.

"Zdědili jsme potrubí, které je ještě ze starých a nekvalitních materiálů. Potrubí by mělo v zemi vydržet zhruba 70 až 100 let. My ho musíme vyměňovat už po 50 letech i dříve," uvedl pro Profit generální ředitel SmVaK Miroslav Kyncl. Minulý rok společnost vykázala zisk ve výši 362,5 milionu korun, čímž i ve srovnání s rokem 2010 významně polepšila. Severomoravské vodovody a kanalizace vlastní přes společnost Aqualia španělská skupina FCC, která se specializuje na stavebnictví a provoz komunálních služeb.

Foto: Wikipedie: Lukáš Mižoch


Zdroj: PK

Zdroj: PK

Doporučujeme