Na post generálního ředitele brněnských vodáren se hlásí 11 lidí

Na místo generálního ředitele Brněnských vodáren a kanalizací (BVK) se hlásí 11 lidí. ČTK to sdělil vedoucí útvaru generálního ředitele společnosti Jaroslav Jandl.

2 min. čtení

Oznámení o výběrovém řízení vyvěsila na svých webových stránkách brněnská radnice, čas na podání přihlášek byl do 24. února.

Podle Jandla se do výběrového řízení přihlásil i současný ředitel BVK Miroslav Nováček. Kdy bude vybrán nový ředitel, Jandl neupřesnil.

Brněnské vodárny a kanalizace zásobují vodou nejen celé město Brno, ale v přilehlé aglomeraci i dalších několik dalších měst a obcí. Majoritním akcionářem je s 51 procenty město Brno, dalších 46 procent drží strategický partner Ondeo Services. Tři procenta vlastní drobní akcionáři.

Podle mluvčího brněnského magistrátu Pavla Žáry bylo výběrové řízení vypsáno v souladu s koaliční smlouvou, kterou uzavřelo vedení města po komunálních volbách.

Radnice tak už hledá například nového šéfa společností Dopravní podnik města Brna, Teplárny Brno, Filharmonie Brno nebo Polikliniky Zahradníkova.

Foto: Wikipedie, Sokoljan


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme