Na Pardubicku oznamují nové ceny

V Pardubicích zaplatí lidé za vodné a stočné příští rok 71 Kč, v Chrudimy 67,9 Kč a ve Vysokém Mýtě 59 korun.

3 min. čtení

Domácnostem v Pardubickém kraji vodárny v příštím roce zvýší ceny. Nové ceníky už řada z nich připravila, navyšují je nejčastěji o jednotky procent.

Nejdražší voda bude v Pardubicích, vodné a stočné vyjde téměř na 71 korun za metr krychlový.
"Cena vodného zahrnuje nárůst o nově zavedenou platbu za odběr povrchové vody z písníku Oplatil, do srpna letošního roku jsme ji neplatili. Představuje to zvýšení nákladů asi o deset milionů korun,"
informoval novináře ředitel společnosti VaK Pardubice Josef Fedák.

Chrudimské vodárny zvýší ceny vodného a stočného o 3,5 procenta na téměř 67,90 koruny. Důvody zdražení se každý rok opakují. "Na úpravě ceny se výrazně podílí inflace, růst cen elektrické energie a poplatky státu za odebranou surovou vodu. Vliv má také neustále se snižující spotřeba vody, zejména v důsledku redukce výroby některých podniků," poznamenal ředitel Vodárenské společnosti Chrudim Roman Pešek.
Chrudimský odběratel, který denně spotřebuje průměrně 110 litrů vody, měsíčně zaplatí asi o 50 korun víc než v letošním roce.

Ve Vysokém Mýtě vodné a stočné vzroste o 18 procent na 59 korun za metr krychlový.

Ve Svitavách, Ústí nad Orlicí a v Jablonném nad Orlicí zveřejní cenu vodného a stočeného během prosince. "Cenu jsem loni zvyšovali už během roku kvůli tomu, že skončila textilka Perla. Nárůst ceny by proto neměl být razantní," uvedl náměstek ředitele orlickoústecké společnosti Tepvos Václav Knejp.


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme