Na Labi v roce 2023 přibyde několik nových přístavišť pro malé lodě

Ředitelství vodních cest ČR (ŘVC) chce vybudovat ve Středočeském kraji v letech 2023 až 2026 několik veřejných přístavišť pro velké i malé osobní lodě na Labsko-vltavské vodní cestě. Středočeský kraj tyto stavby podporuje, mohou podle něj zvýšit turistický potenciál regionu. Po včerejším jednání krajských radních to v tiskové zprávě uvedl mluvčí hejtmanství David Šíma.

2 min. čtení

"Kroky, které vedou ke zvýšení atraktivity Středočeského kraje, jednoznačně vítáme. Vodní turistika a rekreační plavby obecně navíc patří dlouhodobě mezi velmi atraktivní oblast. Ve Středočeském kraji však v současné době chybí velká síť patřičné veřejné infrastruktury, kde by lidé mohli lodě bezpečně a legálně uvázat a získat tím spojení s infrastrukturou na břehové části," uvedl krajský radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Václav Švenda (Spojenci).

Letos na podzim by mělo ŘVC dokončit stavbu přístaviště pro malé rekreační lodě v Mělníce. ŘSD připravuje několik dalších projektů, podle některých by se mohlo začít stavět už letos.

"V roce 2023 by dle informací, se kterými jsme se na radě seznámili, mělo dojít ve Středočeském kraji k otevření prvních z nich. Konkrétně by se pro malá plavidla mělo jednat o přístaviště Brandýs nad Labem, Čelákovice, Nymburk, Poděbrady či například Kolín. Do roku 2025 se předběžně počítá také s realizací přístaviště v Neratovicích,"
doplnil Švenda.

Foto: Wikipedia, ŠJů, licence

Zdroj: ČTK

Doporučujeme