Na Kobyliském náměstí prasklo potrubí

V několika ulicích pražských Kobylis stále neteče voda. V noci prasklo potrubí na Kobyliském náměstí, které vyřadilo dodávku odhadem pro několik set až tisícovku lidí. Pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) na opravě pracují, obnovení dodávek vody očekávají až v pátečních ranních hodinách, sdělil ČTK mluvčí PVK Ondřej Pokorný.

1 min. čtení

Škody odhadl na stovky tisíc korun. Lidé mohou využít náhradní zásobování. Hrdlo vodovodního řadu o průměru 80 cm prasklo ve středu před 23:00. Zásobování vodou bylo zastaveno v ulicích U třešňovky, Na Kopytářce, Na stírce, Na Okrouhlíku a Malý Okrouhlík. Další oblasti by se výluka dotknout neměla, PVK ji napojila na jiné potrubí. V okolních ulicích mohl poklesnout tlak tekoucí vody.

Oprava se protáhne do dnešní půlnoci, protože vodovod z roku 1965 byl uložen šest metrů pod povrchem. "Na rouru jsme se dokopali dnes odpoledne, opraveno by to mohlo být kolem půlnoci. Poté se bude vodovodní řad tlakovat a napouštět, zhruba ve 4:00 by to mělo být v pořádku," uvedl mluvčí. Práce navíc komplikovalo množství vody, které z širokého potrubí v noci vyteklo.

Foto: Wikipedie: Juandev


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme