Na Havlíčkobrodsku se cena pitné vody příští rok zvyšovat nebude

Pitná voda na Havlíčkobrodsku příští rok nepodraží. Za metr krychlový včetně stočného budou lidé stejně jako letos platit 68,32 koruny. ČTK to řekl ředitel havlíčkobrodské společnosti Vodovody a kanalizace (VAK) Jan Kadlec. Více bude v kraji od ledna stát voda na Žďársku a Třebíčsku. Nejdražší na Vysočině bude okres Žďár nad Sázavou, kde odběratelé za metr krychlový pitné vody se stočným dají 89,90 Kč.

2 min. čtení

Na Havlíčkobrodsku platí lidé 68,32 Kč za metr krychlový vody se stočným od letošního ledna. S Novým rokem se tentokrát cena měnit nebude, protože se firmě podle Kadlece podařilo stabilizovat náklady. Stagnace ceny pro odběratele nebude mít vliv na investice, které se pro příští rok plánují kolem 75 milionů Kč. Majoritní podíl v akciové společnosti VAK mají města a obce.

Zdražování pitné vody na Třebíčsku a Žďársku v příštím roce zdůvodnily tamní svazky obcí hlavně nutností plnit podmínky, které souvisejí s dotovanými projekty do vodohospodářské infrastruktury v těchto okresech. Pitná voda se stočným na Třebíčsku tak bude v novém roce dražší o 2,28 procenta, metr krychlový bude stát 85,70 Kč. Cena na Žďársku od ledna stoupne o 1,7 procenta na 89,90 Kč.

Na Jihlavsku letos voda zdražila od 1. července a nynějích 87,70 Kč za metr krychlový vody se stočným by lidé měli platit do poloviny příštího roku. Z pěti největších měst Vysočiny měl zatím nejlevnějí vodu Pelhřimov, kde o ceně rozhoduje sama radnice. Obyvatelé města letos za metr krychlový se stočným platí 64,60 Kč. O možných změnách ceníku zatím nové vedení radnice nejednalo.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme