Na Havlíčkobrodsku letos drží ceny

Pitná voda na Havlíčkobrodsku letos nepodraží. Obyvatelé zaplatí jen o procento víc kvůli změně DPH. Cena za vodné a stočné činí 59,69 korun.

3 min. čtení

Vodovody a kanalizace (VAK) pravidelně přistupovaly k úpravám ceníku počátkem jara. "Představenstvo společnosti teď rozhodlo o zachování cen", sdělil jeho předseda Pavel Policar. Od ledna se ceny zvedly o procento kvůli celostátnímu zvýšení DPH.

Za metr krychlový pitné vody obyvatelé zaplatí 59,69 korun. Vodné od ledna činí 33 Kč a stočné 26,69 korun. Pro srovnání na Žďársku stojí metr krychlový pitné vody včetně stočného 68 Kč, na Třebíčsku 67,60 Kč a na Jihlavsku 65,70 Kč. 

"O zachování ceny rozhodlo to, že společnost efektivně hospodaří a pro letošek očekává stagnaci nákladů,"
uvedl Policar. Za minulý rok sice odběr pitné vody ve firmách a v domácnostech kvůli krizi meziročně klesl asi o 6,5 procenta, VAK přesto očekává provozní zisk 12 milionů korun. Přispělo k tomu i zvýšení tržeb z jiných činností, jako jsou například dodávky a montáže přípojek a rozbory vody.

Vodovody a kanalizace Havlíčkův Brod, a.s.
– zásobují 69 000 obyvatel převážně na Havlíčkobrodsku, vodu dodává také na Pelhřimovsko, Čáslavsko a do Hlinska.
– společnost provozuje 708 km vodovodní sítě, 14 827 ks vodovodních přípojek
– společnost provozuje 162 km kanalizační sítě, 7 489 kanalizačních přípojek
– zajišťuje chod 9 čistíren odpadních vod v Havlíčkově Brodě, Chotěboři, Světlé nad Sázavou, Ledči nad Sázavou, Golčově Jeníkově, Přibyslavi, Hněvkovicích, Kožlí a Bílku u Chotěboře s celkovou denní kapacitou 109 tis. m3.

Foto: Thalion77 (Wikipedie)


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme