Na Brněnsku projekt za 600 milionů korun

Ivančice, Oslavany a Padochov připravují projekt za více než 600 milionů korun.

3 min. čtení

Nová kanalizace ve třech obcích vyjde na šest set dvacet milionů korun. Obce ji plánují realizovat s využitím dotace z Evropské unie. I tak se však musí na opravě podílet. Oslavany například nová kanalizace vyjde na téměř šedesát sedm milionů korun, což významně zatíží místní rozpočet.

"Minulý rok jsme dokončili projekt a v současnosti probíhá výběrové řízení na správce stavby. Pokud půjde vše podle plánu, opravy by mohly začít na podzim letošního roku," sdělil místostarosta Oslavan Svatopluk Staněk. Na podzim tak s největší pravděpodobností začnou v obcích s přípravnými pracemi a na jaře se stavba rozjede naplno.

"Kanalizace v obci je více než padesát let stará a už nevyhovuje současným požadavkům. Tenkrát se vše dělalo z betonových trubek, které už neslouží, a v některých místech je problém s odtokem vody. Rekonstrukce kanalizace je u nás určitě zapotřebí. A Padochov, kde žije téměř osm stovek lidí, by kanalizaci měl mít," uvedl místostarosta Oslavan Svatopluk Staněk.

Ivančice patří mezi nejstarší města na Moravě – dnes zde žije více než 9 tisíc obyvatel. Sousední Oslavany mají 4.500 obyvatel a najdete je 3km severozápadně od Ivančic v malebném údolí řeky Oslavy. K městu patří také Padochov s 550 obyvateli.


Zdroj: /jab)

Zdroj: /jab)

Doporučujeme