Na akci Osvícení Otužilci si ve Vltavě zaplavalo zhruba 50 lidí

Zhruba 50 otužilců si v úterý večer zaplavalo ve Vltavě u přístaviště Čertovka pod Karlovým mostem. Účastníci osmého ročníku akce Osvícení otužilci byli vybaveni barevnými světly, čelovkami a svítícími páskami, na vodě tak během plavání vytvářeli světelné efekty. Půl hodiny před startem se Prahou prohnala bouřka, plavce ale neodradila, stejně jako diváky, kteří otužilce sledovali a podporovali z Karlova mostu.

2 min. čtení

„Poplaveme na místo, kde Čertovka ústí do Vltavy, pak to ohneme doprava, poplaveme nahoru ke Karlovu mostu k prvnímu pilíři, tam otočka a zase stejnou cestou zpátky,“ popsal před startem novinářům trasu předseda České otužilecké unie Vladimír Komárek.

Komárek komentoval také na začátek října netradičně teplé počasí. „Před pár lety bylo deset nebo 12, dneska máme 16,3 stupně,“ uvedl k teplotě vody. „Je to taková naše radost, ale úplně otužování to asi dneska nebude,“ komentoval teplotu vody, která je podle něj podzimní nebo spíš ještě letní.

„Přišli jsme si zaplavat a hlavně je tu skvělá společnost. A taky je to zahájení sezóny,“ sdělil jeden z účastníků Petr Mrázek, který na akci dorazil se svými přáteli otužilci z Prahy 8. „Je teplíčko, ale je to zahájení, prostě proto, že je říjen. Už to bude jenom lepší a lepší,“ doplnil Mrázek.

Akci vymyslel Komárek. „Napadlo mě před lety, že by bylo pěkné si zaplavat ve tmě se světly, poprvé jsem to nazval Otužilecké Las Vegas, konala se v Braníku,“ řekl. Kvůli menšímu množství diváků se akce následně přesunula do centra Prahy.

Otužilecké plavání má v Česku dlouhou tradici. Nejznámější je Memoriál Alfreda Nikodéma, který se plave v Praze o druhém svátku vánočním. Podobné akce se na přelomu roku konají i v dalších městech.

Autor: ČTK

Doporučujeme