Muzeum pražského vodárenství otevírá své brány

Pražské vodovody a kanalizace připravily den otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství, které sídlí v areálu Podolské vodárny.

2 min. čtení

Akce proběhne v sobotu 14. října od 9 do 17 hodin. Bude se jednat o volnou prohlídku expozice s případným komentářem historiků PVK. Počet osob na každou prohlídku, která bude startovat vždy v celou hodinu, je omezen na padesát. „Pro účast je nutná REGISTRACE na webových stránkách www.pvk.cz, ta bude spuštěna v pondělí 25. září ve 13 hodin,“ zdůraznil tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.

O muzeu
Historie Muzea pražského vodárenství sahá až do roku 1952, kdy první návštěvníci zamířili do suterénních prostor v tehdejším sídle Pražských vodáren na Národní třídě. Do areálu vodárny v Podolí se přestěhovalo v roce 1996. O rok později byla expozice s výstavní plochou o rozloze 800 m2, s depozitáři a přednáškovým sálem slavnostně otevřena.

Muzeum nabízí skutečné skvosty – vodovodní potrubí z antického období, část hradního vodovodu z doby Rudolfa II. či model čerpacího soustrojí z rukou českého vynálezce Josefa Božka. Zároveň myslí i na současnost, například pro děti jsou připraveny interaktivní hry na moderních dotykových obrazovkách. Pro vozíčkáře je k dispozici „schodolez“, který umožní bezproblémový přístup do expozice, jež je koncipována jako bezbariérová.

Doporučujeme