Mrazy zasáhnou také Prahu. Ochraňte vodoměry, vyzývají PVK

I hlavní město Prahu zasáhnout podle aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu v nejbližších dnech teploty hluboko pod bodem mrazu. Proto Pražské vodovody a kanalizaci vyzývají odběratele k zabezpečení vodoměrů.

3 min. čtení

V případě poškození vodoměru vinou špatné ochrany si totiž náklady na jeho výměnu hradí klient sám. „Výměna toho nejběžnějšího vodoměru stojí 2 135 Kč bez DPH,“ řekl mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.

PVK za loňskou zimu, která byla velmi mírná, kvůli nedostatečné ochraně vyměnily na čtyřicet vodoměrů. Při standardní zimě se však počet vyměněných vodoměrů pohybuje v řádu stovek.

Pokud má zákazník vodoměr umístěn ve venkovním prostoru (ve vodoměrné šachtě), doporučují PVK nad něj dát krycí vrstvu izolačního materiálu:
• polystyrenovou desku, kterou je vhodné připevnit na spodní plochu víka venkovní vodoměrné šachty,
• izolační vatu (nikoliv skelnou),
• plastový pytel naplněný drceným polystyrenem (nepoužívejte materiál, který podléhá hnilobě).

Venkovní šachtu je nutné pečlivě uzavřít a upravit její vstup tak, aby nemohla být zaplavena povrchovou vodou. Uvnitř obydlí je třeba chránit potrubí vystavené mrazu stejně jako vlastní vodoměr pomocí doporučených izolačních materiálů např. omotání potrubí topným kabelem. V případě delší nepřítomnosti, je-li to možné, by neměli vlastníci nemovitostí vypínat během mrazů úplně své topení. Je třeba uzavřít uzávěr před vodoměrem a vyprázdnit potrubí za ním.
 


Zdroj: redakce

Zdroj: redakce

Doporučujeme