Moravský Krumlov postaví kanalizaci v Polánce a Rokytné

Moravský Krumlov plánuje v místních částech Polánce a Rokytné výstavbu kanalizace. Začít by měla do konce června. Součástí stavby bude i kompletní rekonstrukce průtahu Polánkou. Hodnota zakázky je 67,5 milionu, informoval ČTK starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina. Více než polovinu nákladů se však podle něj podaří ušetřit.

1 min. čtení

Podle nynějšího doplňování nabídek jednotlivých firem je totiž už zřejmé, že se podaří cenu výrazně snížit. Po doplnění chce město co nejdříve vypsat výběrové řízení a po zvolení dodavatele začít stavět. Vznikne deset kilometrů gravitační i tlakové kanalizace včetně dvou čerpacích stanic a domovních přípojek. Splaškovou i dešťovou vodu kanalizace odvede z vesniček nad řekou Rokytnou do čistírny odpadních vod v Zámecké ulici v Moravském Krumlově.

Stavbu chce mít Krumlov hotovou co nejrychleji, lhůta pro dokončení je dva a čtvrt roku. "Jakmile bude hotová kanalizace, naváže se rekonstrukcí průtahu Polánkou, který slouží jako úniková cesta z Jaderné elektrárny Dukovany," vysvětlil Třetina.

 

Zdroj: Wikipedia, Timichal, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme