Moravská vodárenská příští rok zvýší cenu vody na Prostějovsku

Moravská vodárenská od 1. ledna příštího roku zvýší na Prostějovsku cenu vodného a stočného včetně desetiprocentní DPH o 1,73 koruny na 97,67 z letošních 95,94 koruny. ČTK to dnes sdělila mluvčí Moravské vodárenské Markéta Bártová. 

2 min. čtení

Čtyřčlenná domácnost si při průměrné spotřebě vody měsíčně na vodném a stočném připlatí podle propočtu ČTK zhruba 20 korun. Moravská vodárenská na Olomoucku, Prostějovsku a Zlínsku zásobuje pitnou vodou zhruba 400.000 obyvatel.

Společnost Moravská vodárenská zdraží od Nového roku pitnou vodu také na sousedním Olomoucku. Cena vodného a stočného za metr krychlový včetně DPH tam vzroste zhruba o 5,6 koruny na 94,76 koruny. Moravská vodárenská růst cen vodného a stočného nekomentovala. "Mírné zvýšení reflektuje inflaci, růst cen energií i stavebních nákladů. Při průměrné spotřebě se změna ve čtyřčlenné olomoucké domácnosti promítne v řádech desetikorun měsíčně," sdělila ČTK mluvčí olomoucké radnice Radka Štědrá.

Moravská vodárenská se zhruba 470 zaměstnanci provozuje 30 úpraven vody, 157 vodojemů, 27 čistíren odpadních vod a zajišťuje servis pro 2211 kilometrů vodovodních a 1382 kilometrů odpadních sítí.

Zdroj: ČTK

Doporučujeme