Moravská Třebová chystá projekt za 390 milionů korun

Moravskou Třebovou na Svitavsku letos čeká velká investice. Radnice se chystá zmodernizovat čistírnu odpadních vod a kanalizační síť ve třech místních částech. Projekt by měl být dokončen do dvou let.

2 min. čtení

"Stavbu bychom mohli zahájit na podzim. S dodavatelem stavby dojednáme, aby se minimalizovaly dopravní uzávěrky, aby objížďky byly smysluplné a nekomplikovaly lidem život. Dokončení předpokládáme v roce 2012," uvedl místostarosta Moravské Třebové Mačát.

Stavební práce začnou nejdřív na čistírně odpadních vod, poté se přidají místní části Udánky, Sušice a Boršov.

Město začalo projekt připravovat už v roce 2006. Dodnes ale čeká na podpis smlouvy se Státním fondem životního prostředí, který přislíbil dotace. Fond mimo jiné požaduje, aby město vybralo stavební firmu, která nabídne nejnižší cenu. "Nejsem toho zastánce, tlak na cenu může snížit kvalitu celé stavby, ale u veřejných zakázek se prosazuje cena. Nic s tím nenaděláme," řekl Mačát.

Na modernizaci čistírny a kanalizace by měl stát přispět zhruba 244 milionů korun, zbytek zaplatí město z vlastních zdrojů.

"Zvažovali jsme, jestli to náš rozpočet zvládne. Ale čistírnu opravit musíme, jsme tlačeni termínem splnění norem Evropské unie. Sankcí se ale nebojíme, málokterá obec podmínky do roku 2010 splní," dodává Mačát.


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme