Modernizace úpravny vody v Bedřichově se zpozdí, čeká se na ÚOHS

Připravovaná modernizace úpravny vody v Bedřichově na Jablonecku nabírá zpoždění. Práce měly začít už letos na podzim, Severočeská vodárenská společnost (SVS) však musela zahájení projektu odložit, čeká na rozhodnutí antimonopolního úřadu (ÚOHS).

3 min. čtení

Podnět přitom podala firma, která se veřejné soutěže ani nezúčastnila, řekl ČTK mluvčí SVS Jiří Hladík. Pokud úřad do konce letošního roku nerozhodne, bude podle něj zřejmě nutné celou stavbu o rok odložit.

Úpravna vody v Bedřichově slouží už čtvrt století jako jeden ze zdrojů pitné vody pro stotisícový Liberec. Náklady na její rekonstrukci projektanti odhadli na 113,6 milionu korun. Čekání na rozhodnutí ÚOHS nedovoluje firmě uzavřít smlouvu s vítězem veřejné soutěže. "Celou akci to komplikuje, harmonogram prací je nastaven technologicky tak, aby bylo možno provést plánované odstávky a neohrozilo se zásobování obyvatel pitnou vodou," uvedl Hladík.

Úpravna byla postavena v roce 1987 a upravuje vodu z přehrady v nedalekém Josefově Dole. Areál tvoří jedna budova, ve které je umístěna technologická linka úpravny vody, chemické hospodářství, provozní místnosti i hotelové ubytování. Některé části technologické linky jsou v úpravně vody i přes trvalou údržbu a dílčí obnovu zastaralé a opotřebené. Rekonstrukce je rozdělena do dvou etap, práce měly podle původního plánu začít ještě letos na podzim a v listopadu 2014 mělo být hotovo.

Rekonstrukce úpravny patří letos k největším plánovaným akcím Severočeské vodárenské společnosti, která už 20 let zajišťuje zásobování pitnou vodou a čištění odpadních vod pro obyvatele Ústeckého kraje a podstatné části kraje Libereckého. Letos investuje firma do obnovy a rozvoje vodárenské infrastruktury na severu Čech 1,165 miliardy korun. "Z toho 335 milionů půjde na strategické investice a 830 milionů korun je určeno na obnovu stávajícího majetku společnosti," dodal Hladík.

 

Zdroj: Wikipedia, Honza Grog, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme