Modernizace koupaliště v Košťálově na Semilsku skončí nejspíš až v příštím roce

Modernizace venkovního koupaliště v Košťálově na Semilsku za více než 42 milionů korun, která začala po loňské letní sezoně, má několikaměsíční zpoždění. Starosta obce Milan Havlík odhaduje, že se ji podaří dokončit zřejmě až v příštím roce.

2 min. čtení

"Předpoklad je, že bychom koupaliště otevřeli příští rok v červnu," řekl starosta.

Podle původních plánů chtěla obec koupaliště po modernizaci otevřít už v průběhu letošní letní sezony. Zpoždění prací už dříve starosta zdůvodnil komplikovanou situací na stavebním trhu s nedostatkem pracovníků i materiálu. "Když to řeknu opatrně, firma to rychleji neumí," řekl Havlík.

Košťálov koupaliště opravuje, protože dno bazénu netěsnilo a lokální výspravy nedokázaly zabránit protékání vody. Nově tak do původní vany nádrže bude vsazena betonová. Při modernizaci získá nádrž také jiný tvar. Klasický obdélník nahradí oblý s můstkem, který bude oddělovat úzkou část určenou pro děti od plavací. Jiné bude i napájení koupaliště. Z předchozího zdroje přitékala voda s nahnědle zabarvenou vodou. I když podle rozborů byla nezávadná, lidé se v nádrži nechtěli koupat. Po rekonstrulci bude koupaliště napájeno z jednoho menšího vodního zdroje a obecního vodovodu a přibude technologie na čištění vody.

Zdroj: ČTK

Doporučujeme