MiNiGRANTy slaví kulaté výročí, letos rozdělily téměř sedm set tisíc korun

Při jubilejním 10. ročníků MiNiGRANTů ocenily Pražské vodovody a kanalizace společně s Nadačním fondem Veolia 27 dobrovolnických projektů, mezi které rozdělily 678 822 korun.

3 min. čtení

„Jsem velmi rád, že jsme se sešli již podesáté. Svědčí to o tom, že pomáhat potřebným je dlouhodobá a zejména přínosná záležitost. Věřím, že i letos jsme vybrali ty nejlepší projekty,“ řekl generální ředitel PVK Petr Mrkos.

Peníze zamířily k handicapovaným na jejich různé aktivity, ale i na nákup vozíčku. Podpořili jsme i nákup jízdních kol pro děti ze sociálně slabých skupin. Pozadu nezůstaly ani projekty na osvětovou činnost v oblasti životního prostřední. Dostalo se i na dobrovolné hasiče, kteří získali finanční prostředky na své vybavení. A neopomněli jsme ani na včelaře či výsadbu nové stromové aleje.

PVK společně s Nadačním fondem Veolia za deset ročníků MiNiGRANTů podpořily na 160 projektů v celkové výši téměř 5,7 miliónů korun. Tento unikátní program má za cíl motivovat zaměstnance rozvíjet projekty orientované na sociální oblast, volnočasové a výchovné aktivity, podporovat komunitní život, sport, kulturu či ochranu životního prostředí. „Děkujeme těm, kteří ve svém volném čase různou formou pomáhají. Je nám ctí jejich projekty podpořit,“ prohlásila Vendula Valentová, ředitelka Nadačního fondu Veolia.
Nadační fond Veolia v rámci celé skupiny Veolia letos přispěl na 144 projektů částkou 3 798 tisíc korun. Od startu MiNiGRANTů v roce 2008 podpořil 1 159 projektů částkou přesahující třicet miliónů korun.
 


Zdroj: redakce

Zdroj: redakce

Doporučujeme