Minigranty Nadačního fondu Veolia slaví už pět let!

Nadační fond Veolia rozdělil během svého pětiletého působení už přes více než jedenáct milionů korun na celkem 425 projektů. Letos rozdělí mezi zaměstnance společností, kteří se na těchto charitativních a veřejně prospěšných aktivitách podílí více než čtyři miliony korun. Letošní předávání se uskutečnilo v pátek v Příbrami.

4 min. čtení

MiniGRANTY vyhlašuje Nadační fond Veolia již pátým rokem a za tu dobu podpořil již více než čtyři sta dvacet projektů, mezi které rozdělil přes jedenáct milionů korun. Letos zamířilo téměř 4,2 milionů korun na sto padesát osm projektů. Zaměstnanci, jejichž žádosti získaly letos podporu, odhadují svou dobrovolnickou práci na zhruba osm a půl tisíce hodin. Sedm pracovníků vodohospodářských společností skupiny Veolia Voda v České republice získalo loni v Evropském roce dobrovolnictví za své dobrovolnickou činnost také cenu Křesadlo.

Za společnost 1.SčV, a.s. si letos z MiNiGRANTů rozdělí 228 tisíc korun pět úspěšných žadatelů. Mezi vítězné projekty patří revitalizace rybníka v obci Nečín, zbudování nácvikového kiosku pro handicapované nebo rehabilitační pobyt v Piešťanech. Občanské sdružení Stéblo pak získalo padesát tisíc na projekt s názvem „Jaké je to být zahradník“. „Třicet tisíc korun poputuje do Občanského sdružení pro rozvoj části města Příbram Kozičín na ekologickou farmu, mikropivovar a zahradu pro místní komunitu,“ dodala Kristina Blaszczyková, tisková mluvčí 1. SčV, a. s..

Slavnostní předání MiNiGRANTů se uskutečnilo 29.6. v Příbrami za účasti generálního a finančního ředitele 1.SčV, a. s. Ing. Ivana Eise, Jana Dolínka, ředitele Nadačního fondu Veolia, Blanky Šrámkové, manažerky Nadačního fondu Veolia, a Venduly Valentové, zástupkyně ředitelky komunikace a marketingu Veolia Voda pro ČR.

„Partnerství s neziskovými organizacemi a pomoc při naplňování jejich poslání patří již dlouhodobě mezi priority naší společnosti i fondu. Mnozí zaměstnanci jsou aktivními členy nejrůznějších občanských sdružení nebo ve svém volném čase pomáhají s charitativními projekty. Nejvíce se pak angažují v oblasti sociální a volnočasové. MiNiGRANTY jsou tu proto, aby je v tom maximálně podporovaly,
“ uvedl Jan Dolinek, ředitel nadačního fondu Veolia.


Zdroj: PK

Zdroj: PK

Doporučujeme