Milovice chystají stavbu přírodního koupacího biotopu, koupaliště ve městě chybí

Milovice na Nymbursku chystají vybudování přírodního koupacího biotopu poblíž Ostravské ulice nedaleko ohrady rezervace velkých kopytníků. Město má hotovou studii, příští rok by měla vznikat projektová dokumentace. Přírodní koupaliště, které v Milovicích chybí, by mohlo být hotové v roce 2026, řekl ČTK starosta města Milan Pour (ANO).

2 min. čtení

„Bude to patřit mezi prioritní investice tohoto volebního období, pokud půjde vše dobře, v roce 2025 by se mělo začít stavět,“ řekl Pour. Přesné náklady vzejdou z projektové dokumentace, vybudování a provoz budou ale podle Poura výrazně nižší, než kdyby město stavělo krytý bazén.

Součástí přírodního koupaliště mají být podle studie například čtyři padesátimetrové plavecké dráhy, skluzavka s tobogánem, vodní hry pro děti, brouzdaliště, relaxační zóna a tři hřiště. Město chce studii areálu představit veřejnosti v prosinci.

Radnice nyní připravuje rozpočet pro příští rok, zastupitelé ho budou schvalovat 18. prosince. Milovice letos hospodaří se schodkovým rozpočtem s výdaji téměř 374 milionů korun a příjmy téměř 284 milionů korun. V příštím roce chce město začít také s přípravou novostavby školní jídelny a tělocvičny u základní školy T. G. Masaryka. „To je druhý velký záměr, teď ještě řešíme připomínky studie a se stavbou počítáme v letech 2025 až 2026,“ doplnil Pour.

Autor: ČTK

Foto: Wikipedia

Doporučujeme