Města na Orlickoústecku finišují s vodohospodářskými stavbami

Některá města a obce na Orlickoústecku finišují s dostavbami kanalizací a čistíren odpadních vod. Velký projekt spustila 15. září Česká Třebová, o něco menší o dva dny dříve Letohrad. V září byla také dokončena výstavba kanalizace a čistírny v Horní a Dolní Čermné.

2 min. čtení

Rekonstrukce čistírny odpadních vod a dostavba kanalizace v České Třebové bude stát 283 milionů korun bez DPH, Vodárenská společnost Česká Třebová na ni získala přes tři čtvrtiny investičních nákladů z fondů Evropské unie. V Letohradě se na modernizaci zdejší čistírny spojené s rozšířením kanalizační sítě za 107 milionů korun podílí unijní fondy částkou 68,6 milionů korun.

Obce Horní a Dolní Čermná uvedly 22. září po více než dvou letech výstavby do provozu novou kanalizaci a čistírnu odpadních vod. Náklady na jejich vybudování dosáhly 152,5 milionu korun, přes 111 milionů pocházelo z dotací.

Na nejnákladnějším projektu za dobu své existence pracuje městská společnost Tepvos z Ústí nad Orlicí. Výstavba kanalizace ve městě a v sousední Dlouhé Třebové a modernizace čistírny odpadních vod by měly stát 879 milionů korun. Dotaci Evropské unie má společnost přislíbenou, v současnosti vybírá dodavatele stavby.|

Foto: Wikipedie, Radek Bartoš, licence GNU


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme