Mělník dokončí kanalizaci na Chloumku až o čtvrt roku dříve

Letošní mírná zima přispěje k rychlejšímu dokončení kanalizace v okrajové mělnické části Chloumek. Práce v těchto dnech obnovila dodavatelská firma a oproti plánovanému červnu by měla být hotova do konce března, sdělila ČTK mluvčí městského úřadu Helena Vavřinová.

2 min. čtení

Pracovníci dokončují stoky v ulicích U Studny a Pod Vodojemem a přípojky v ulicích Na Pěšince a Pod Chloumečkem. Půjde-li vše bez komplikací, bude celá akce dokončena na konci března, informoval vedoucí mělnického oddělení služeb a správy komunikací Miroslav Klučkovič.

Město podle něj nyní připravuje výběrové řízení na opravy chlumeckých komunikací, které byly budováním kanalizace dotčeny. Na dvě z nich chce město získat dotaci přes Úřad regionálního rozvoje. Rekonstrukce ulic začne bezprostředně po dokončení kanalizace a potrvá nejspíše do konce roku 2013.

Budování kanalizace na Chloumku představuje investici za 170 milionů korun, uvedl Klučkovič. Na stavbu město získalo dotaci 29 milionů korun od ministerstva zemědělství a příspěvek 79 milionů korun od společnosti Vodárny Kladno-Mělník (VKM), provozovatele vodovodů a kanalizace v Mělníku.

Kanalizace na Chloumku je jednou z mála letošních investic města. Jak již dříve upozornil mělnický starosta Ctirad Mikeš (ČSSD), radnice letos investice výrazně omezí. Rozpočet pro letošní rok zatím není upřesněn, loni však město plánovalo hospodařit se schodkem 30 milionů korun. Kromě dokončení kanalizace městský úřad počítá se zateplením budovy ZŠ Jindřicha Matiegky.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme