Malá obec Dolánky nad Ohří žádá o spolupráci Severočeskou vodárenskou společnost

Zastupitelstvo obce Dolánky nad Ohří se na červnovém zasedání rozhodlo požádat Severočeskou vodárenskou společnost (SVS) o spolufinancování rekonstrukce vodovodní sítě u silnice.

3 min. čtení

 "Jedná se zhruba o 217 metrů 40 let staré přípojky, která je ve vlastnictví majitelů domů v obci. Rádi bychom ji zrekonstruovali a předali Severočeské vodárenské společnosti," řekl starosta obce Jaroslav Starý.

"V Dolánkách bydlí jen 300 lidí a máme dvoumilionový roční rozpočet. Spolufinancování SVS by nám výrazně pomohlo." Podle starosty by obec potřebovala vybudovat i kanalizaci. "Nemůžeme kvůli tomu zvelebovat obec. Až po realizaci lze dělat nové chodníky a komunikace. Rádi bychom na ni získali dotaci."

Obec Dolánky nad Ohří se nachází v okrese Litoměřice. V roce 1900 žilo v obci 647 lidí, nyní 225. Obec pod jménem Dolany existovala již na samém konci 12. století v majetku litoměřického kastelána Bleha. Přilehlý les, půvabná krajina a příjemné koupání v řece Ohří lákají turisty nejen v letních měsících.

Severočeská vodárenská společnost patří k největším vodárenským společnostem v Čechách, protože její region pokrývá celý Ústecký a podstatnou část Libereckého kraje. Veškeré akcie Severočeské vodárenské společnosti jsou v držení 457 severočeských měst a obcí. Společnost svá zařízení na rozvod a úpravu vody pronajímá provozní společnosti Severočeské vodovody a kanalizace a. s. Jde celkem o 8.646 km vodovodů, 3.747 km kanalizačních sítí, 51 úpraven vody, 205 čistíren odpadních vod, 1.034 vodojemů a 298 čerpacích stanic pitné vody. Celkový objem prostředků na pořízení infrastruktury SVS v roce 2011 je plánován ve výši 1,314 miliardy korun.

Foto: Wikipedie, Miaow Miaow, licence


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme