M. Třebová dokončila nákladnou kanalizaci v místních částech

Moravská Třebová dokončila nejnákladnější projekt za několik posledních desetiletí. Zkolaudovala nově vybudovanou kanalizaci v místních částech Udánky, Boršov, Sušice a Anenské údolí, v roce 2012 také zmodernizovala čistírnu odpadních vod. Celkové náklady dosáhly 240 milionů korun. Na kanalizaci jej již připojeno více než 90 procent domácností, pro něž byla určena, uvedla mluvčí města Dagmar Zouharová.

2 min. čtení

"Celkem bylo vybudováno asi 18 kilometrů nových kanalizačních stok a odbočení pro více než 560 nemovitostí," uvedla Zouharová.

Na projekt získalo město dotaci z Operačního programu životní prostředí ve výši 168,3 milionu korun a půjčku ze Státního fondu životního prostředí (SFŽP) 18,7 milionu korun. Z vlastního rozpočtu radnice zaplatila 53,3 milionu korun.

Část lidí se zdráhala na novou kanalizaci napojit. Město proto domácnostem uhradila společné zpracování projektu přípojek a zajistilo jim hromadné vyřízení formalit na stavebním úřadu.

Projekt zajistil kanalizaci i pro ty části Moravské Třebové, které byly dříve samostatnými vesnicemi a s městem později splynuly, což představovalo asi 17 procent obyvatel
. V současnosti jsou na kanalizaci napojeny téměř všechny ze 4000 domácností ve městě.

Celý projekt se táhl přes tři volební období. Začal již v roce 2006 vypracováním dokumentace pro územní rozhodnutí. Stavební práce zdržely komplikované geologické poměry a změna projektu, kvůli níž se musela vypsat nová soutěž na dodavatele části stavby.

Foto: „Moravská Třebová-náměstí s radnicí“ od palickapVlastní dílo. Licencováno pod CC BY 3.0 via Wikimedia Commons.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme