Lze napouštět domovní bazén vodovodní přípojkou nebo vodou z cisterny? Oba způsoby jsou možné!

Nacházející teplé až tropické počasí vybízí k osvěžení u vody, nejlépe u bazénu. Vlastníci domovních bazénů řeší, jakým způsobem doplní chybějící vodu. Středočeské vodárny umožňují svým zákazníkům napouštění domovních bazénů dvěma způsoby, a to pomocí cisteren nebo vodovodních přípojek.

4 min. čtení

Pokud si zákazník vybere plnění bazénů prostřednictvím cisteren, je to výhodné zejména tím, že odpadá zdlouhavé plnění standardní vodovodní přípojkou, která na takto velký odběr není dimenzována a eliminují se problémy s tlakem a příp. zákalem. Přistavení cisterny je však služba placená, aktuální ceník je zákazníkům k dispozici na webových stránkách www.svas.cz, případně jej rády sdělí operátorky Call centra společnosti po zavolání na 840 121 121.

„V současné době vyřizujeme v průměru až 3 objednávky denně na dopravu vody cisternou do venkovních bazénů. Počet vyřízených objednávek samozřejmě záleží na vzdálenosti a množství požadované vody,“ uvedl Marek Holubovský, vedoucí střediska vodovod Kladno. „Snažíme se vyjít vstříc svým zákazníkům a vyřizujeme objednávky dle jejich přání – a to i v odpoledních hodinách či o víkendu na předem sjednanou dobu,“ upřesnil Marek Holubovský. „Již 70 stálých zákazníků každoročně využívá našich služeb na dopravu vody cisternou k naplnění domovních bazénů,“ řekl na závěr Holubovský.

V případě, že zákazník využije dodávku vody cisternou od jiných organizací, je potřeba zvážit, zda cisterna není používána i k transportu nepitné a znečištěné rybniční nebo jiné vody. Dodávaná voda tak může narozdíl od cisteren s pitnou vodou být kontaminována např. fekálními bakteriemi. Potom vlastník domovního bazénu si zbytečně způsobí možné problémy.

V případě, že domovní bazén se bude doplňovat prostřednictvím vodovodní přípojky, doporučujeme bazén napouštět pomalu a mimo špičku. Tím se předejde k zakalení vody způsobené zvýšenou rychlostí proudění pitné vody v potrubí a problémům s dodávkou vody. Doporučujeme napouštění bazénů předem konzultovat se zaměstnanci centrálního dispečinku na tel. čísle 312 812 108 – 109, kde budou předem upozorněni na nadměrný odběr.
 


Zdroj: SVAS

Zdroj: SVAS

Doporučujeme