Lidé se mohou v centru Prostějova osvěžit pomocí mlžících sprch

Mobilní mlžící sprchy mohou v parných dnech využít k osvěžení lidé v historickém centru Prostějova. Město je dalo na náměstí T.G. Masaryka instalovat poté, co se radní nechali inspirovat v jiných místech, kde si lidé tato zařízení pochvalují. Prostějovská radnice za dvojici mlžících sprch zaplatila necelých 70.000 korun. ČTK to sdělil primátorův náměstek Jiří Pospíšil (PéVéčko).

2 min. čtení

"Předpokládáme, že mlžítka ocení lidé hlavně v horkých dnech. Osvědčila se i v jiných českých a moravských městech a také v Prostějově budou doplňovat funkci kašen a zeleně," uvedl Pospíšil. Nerezové mlžící sprchy ve tvaru hokejky mají tlačítkové ovládání a podstavec. Jedno zařízení bylo umístěno v centrální části náměstí u pítka a druhé na dlážděné ploše před budovou muzea. Sprcha je napojená na rozvod pitné vody a má dvě úsporné mlžící trysky, které lidem v parných dnech zajistí osvěžení.

Vedení města nákup mlžících sprch už v minulosti zvažovalo, námět pořídit je do centra města před časem oživila primátorova náměstkyně Milada Sokolová (ODS). "Inspirovala mě reportáž z Frýdku – Místku, kde si je lidé velmi pochvalovali. Záměr jsme projednali a odsouhlasili jak s památkáři, tak s hygienou. Myslím, že i u nás tedy přijde v parných dnech takové zařízení vhod," podotkla Sokolová.

Foto: Wikipedia, cs:User:Pernak, licence

Zdroj: ČTK

Doporučujeme