Liberec na odstranění povodňových škod získal dotaci přes 37 milionů korun

Liberec získal na odstranění povodňových škod z července 2021 státní dotaci přes 37 milionů korun. Peníze chtělo město na 24 poškozených silnic, stezek či koryt potoků. Uspělo s 19 projekty s celkovými náklady 81 milionů korun, uvedl na dotaz ČTK primátor města Jaroslav Zámečník (Starostové pro Liberecký kraj).

2 min. čtení

„Uspěli jsme například s obnovou stezky na Výšinu anebo třeba ulice Strážní, která vede od památníků v Ruprechticích směrem dolů. Nebo třeba s obnovou lesní cesty u Lesního koupaliště,“ dodal primátor.

Škody za desítky milionů korun způsobily v Liberci přívalové deště ze 17. července 2021. Zmírnit dopady na stotisícové město tehdy pomohla přehrada Harcov, když z ní odtékalo méně vody, než do ní přitékalo. Hladina se kvůli tomu zvedla o více než metr a půl a voda zaplavila i promenádní cestu kolem přehrady.

Opravy podpořené dotačním programem ministerstva pro místní rozvoj chce Liberec dělat zejména v příštím roce. Aktuálně hledá firmu, která za více než pět milionů korun opraví most v Kašparově ulici ve Vesci, který vede přes Doubský potok. „Je to most, který je v tak špatném stavu, že už jsme na něm dokonce museli omezit provoz,“ řekl náměstek primátora Jiří Šolc (ANO).

Autor: ČTK

Foto: Wikipedia

Doporučujeme