Léto začíná. Kohoutkový inspektor SmVaK se vrací na místo činu a oceňuje

Zhruba padesát restaurací, hotelů, kaváren i penzionů loni v létě získalo nálepku Kohoutkového inspektora SmVaK Podáváme kohoutkovou vodu za svou vstřícnost k zákazníkům v podávání pitné vody z veřejné vodovodní sítě. 

9 min. čtení

Kohoutkový inspektor s letošním začínajícím létem vyrazil znovu do regionu zjistit, zda se situace v těchto podnicích nezměnila, a veze s sebou ocenění pro ty, kteří svůj přístup nezměnili.

„Jsme rádi, že prakticky ve všech podnicích, kam se letos Kohoutkový inspektor vypravil, zůstává situace nezměněná a lidé mají možnost se k jídlu nebo jiné objednávce občerstvit pitnou vodou z kohoutku. Ta v oblastech, které zásobuje společnost SmVaK, dlouhodobě vykazuje vynikající kvalitu díky zdrojům v Beskydech a Jeseníkách, sofistikovanému způsobu její úpravy v našich úpravnách vody a lepšícímu se životnímu prostředí v kraji,“
říká generální ředitel společnost SmVaK Ostrava Anatol Pšenička.

Princip projektu spočívá v osobních návštěvách a rozhovorech s majiteli jednotlivých podniků. Všude tam, kde praxe podávání kohoutkové vody zákazníkům po roce od prvního návštěvy inspektora pokračuje, byli provozovatelé odměněni sadami džbánů a skleniček, z nichž mohou kohoutkovou vodu nabízet. Všechny podniky s dobrou praxí společnost SmVaK od počátku také podpořila inzercí a reklamou na sociálních sítích.

„Naším cílem je, aby se tato dobrá praxe stala v naší zemi standardem, jako tomu je v jiných evropských zemích, a nejde jen o vyspělejší část kontinentu. Když jsme projekt v loňském roce odstartovali, nabízela kohoutkovou vodu zhruba třetina z navštívených podniků. Doufáme, že tento poměr bude růst, protože lidé si postupně zvykají na to, že kohoutkovou vodu díky její kvalitě pijí stále více. Platí to především pro domácnosti, protože v restauracích a kavárnách mohou panovat oboustranné bariéry. Zákazníci se mohou bát o pitnou vodu požádat, provozovatelé mohou mít obavy z nižších tržeb. Ale tato rovnice neplatí. Když si dáte kohoutkovou vodu, nesníte kvůli tomu určitě menší oběd a neodejdete bez kávy po jídle,“ vysvětluje Pšenička.

Společnost SmVaK plánuje svůj koncept v letošním roce dále rozvíjet a mapu podniků s logem Podáváme kohoutkovou vodu rozšířit o další. Samozřejmě s tím, že i nové podniky budou za tento svůj zákaznicky vstřícný postoj oceněny nejen nálepkou, která pomůže v orientaci zákazníkům, že zde mohou obsluhu požádat o kohoutkovou vodu, ale také sadou džbánů a skleniček, do níž je možné kohoutkovou vodu servírovat.


V parném létě je nutné v odpovídajícím množství doplňovat tekutiny, přičemž pitná voda představuje oproti alkoholickým nebo přeslazeným nápojům pro tělo nejvhodnější variantu. To, že si tento fakt společnost SmVaK uvědomuje, potvrzuje v letošním roce také tím, že na právě probíhajícím festivalu Sweetsen Fest ve Frýdku-Místku mohou lidé k občerstvení využít přistavenou cisternu s pitnou vodou vodárenské společnosti. To bude platit i pro hlučínský festival Šterkovna Open Music na přelomu července a srpna.
 

Podnik

Obec

Dělnický dům

Albrechtice

Pizzerie & Brazilian Grill 

Albrechtice

Restaurace u Holubů

Bílovec

Rio Club Restaurace

Bohumín

Restaurace u Tochy

Brušperk

Grill El Patio

Čeladná

Restaurace U sestřiček

Čeladná

Restaurace 7

Český Těšín

Restaurace Ex bar

Český Těšín

Ristorante Italiano da Capo

Český Těšín

Restaurace Neptun

Dolní Benešov

Penzion pod Kašnou

Frýdek-Místek

Hotel Beskyd

Frýdlant nad Ostravicí

Imrvére

Frýdlant nad Ostravicí

Hospůdka u Fojtíků

Fulnek

Hotel Amos

Fulnek

MKCF Fulnek

Fulnek

Penzion Na Stovce

Fulnek

Penzion, bar, restaurace Amerika

Havířov

Pivovar Venuše

Havířov

Tennis Hill

Havířov

Restaurace Club 

Horní Suchá

Cukrárna U Lišky Bystroušky

Hukvaldy

Hospoda U Richarda

Hukvaldy

FAIR

Karviná

Restaurace Baron

Karviná

Hotel Na Podloubí

Klimkovice

Restaurace U Hasičů

Klimkovice

Zámecký vinný sklep Klimkovice

Klimkovice

Penzion Pod Bílou horou

Kopřivnice

Polivar

Kopřivnice

Restaurace Na golfu

Kravaře

U Dobré hraběnky

Kunín

Penzion Kostkov

Návsí

Bowlingový Club

Nový Jičín

Hostinec u Filipců

Opava

Penzion Areál zdraví

Opava

Restaurace Pod Lampou

Orlová

Na Rychtě

Paskov

Penzion Adámkova vila

Pražmo

Hospůdka u Bobra

Raškovice

Vinárna F

Studénka

Restaurace Prosek

Štramberk

Restaurace Napoleon 

Třinec

Restaurace Zobawa

Třinec

Slezská krčma

Třinec

Restaurace U Krčmářů

Velká Polom

Hospoda U Krbu

Vítkov

Kavárna & Pizzerie – Na staré lékárně

Vítkov


Zdroj: redakce

Zdroj: redakce

Doporučujeme