Praktická láhev SodaStream nahradí 2000 PET lahví

Láká vaše děti slazená limonáda a vám se nechce tahat s balíky PET lahví? Vyzkoušejte SodaStream! Z kohoutkové vody během chvilky vykouzlí zdravou domácí limonádu s bublinkami. Výrobníky domácí sodovky a limonády SodaStream nabízí alternativu k neekologickým jednorázovým plastovým lahvím.

5 min. čtení

Jedna náplň bombičky SodaStream vystačí až na 80 litrů nebo 180 plechovek nápoje, pak je znovu naplněna a znovu připravena k použití.

O tom, že je SodaStream ekologičtější alternativou není pochyb. Nezávislá studie společnosti Carbon Trust certifikovala celkový objem emisí skleníkových plynů u každé fáze životního cyklu produktu včetně výroby, distribuce, uskladnění, prodeje, opětovného plnění, užívání a likvidace bombiček s plynem. Společnost Carbon Trust certifikovala, že uhlíkové stopy výrobníku Fizz od společnosti SodaStream a sirupů s příchutí coly a dietní coly odpovídají požadavkům PAS 2050: 2008, mezinárodního standardu pro hodnocení emisí skleníkových plynů u produktů a služeb za celý její životní cyklus. Certifikace uhlíkové stopy rovněž splňuje požadavky Code of Good Practice a Footprint Expert™ Guide.

Certifikovaná uhlíková stopa produktů společnosti SodaStream dosahuje v České republice 34 gramů CO2 na litr perlivé vody, 75 gramů CO2 na litr dietní coly a 90 gramů CO2 na litr coly. Podle společnosti Carbon Trust je taková uhlíková stopa o 65 % až 80 % nižší než průměrná uhlíková stopa srovnatelných nápojů prodávaných v umělohmotných PET lahvích a certifikovaných firmou Carbon Trust.

Jak SodaStream funguje? Nejdříve připravíte čistou, dobře vychlazenou (7°C) sodovou vodu ve vašem výrobníku SodaStream. Láhev se sodovkou vyjměte z přístroje opatrně vlijte odměrku sirupu SodaStream – víčko ze sirupu je zároveň odměrkou. Láhev uzavřete a opatrně promíchejte. Nápoje můžete snadno přizpůsobit své chuti přidáním většího či menšího množství sirupu. Pozn. nikdy do výrobníku nevkládejte láhev s vodou se sirupem. Proč nejdříve připravit sodu a pak přidat sirup? Pokud by se sytila voda,která již obsahuje sirup, nápoj by vypěnil z přístroje a mohl by jej poškodit.

V nabídce je celá řada příchutí. Vyzkoušejte třeba sirupy Goodness, které obsahují pouze přírodní složky bez jakýchkoliv umělých barviv či aromat a nemají přidaný cukr. Jsou tak ideální volbou pro ty, kdo chtějí zdravě zahnat žízeň. Skvěle se hodí i pro děti do školy nebo na cesty – stačí, když v přístroji SodaStream jemně naperlíte čerstvou vodu a dochutíte třeba sirupem z pomeranče

Více informací o nabídce SodaStream naleznete ZDE


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme