Kvůli stavbě sběračů bude v Přerově uzavřena Tovačovská ulice

V Přerově bude od středy až do poloviny prosince uzavřena jedna z výpadových silnic směrem na Troubky a Tovačov. Důvodem je stavba sběračů, které jsou součástí rozsáhlého vodohospodářského projektu ve městě. Objízdná trasa bude dlouhá 14 kilometrů. Tovačovská ulice by se měla znovu otevřít 15. prosince, řekla ČTK mluvčí magistrátu Lenka Chalupová.

2 min. čtení

"Řidiči se musejí připravit na to, že objízdná trasa bude poměrně dlouhá. Tovačovská ulice bude uzavřena téměř tři týdny," uvedla mluvčí. Objízdná trasa povede obousměrně z Kojetínské ulice směrem na Bochoř, Vlkoš a Troubky. Uzavírka nebude platit pouze pro dopravní obsluhu, autobusy, vozidla integrovaného záchranného systému a pro auta Správy silnic Olomouckého kraje.

Ulice bude uzavřena kvůli výstavbě levobřežního a pravobřežního sběrače, tedy obrovských jímacích nádrží, které budou schopny pojmout vodu z přívalových dešťů. Stavba je součástí jedné z největších investičních akcí, která by měla ve městě zlepšit funkci kanalizace a vyřešit také problém s přívalovými dešti. Obyvatelům místní části Kozlovic by stavba měla přinést dlouho očekávanou kanalizaci. Náklady na projekt, který se rozjel v září, se pohybují kolem 380 milionů korun a investorem je společnost Vodovody a kanalizace Přerov.

Stavbu, která by měla být ukončena do konce září příštího roku, tvoří šest částí, které se odehrají na území Přerova a v místních částech Dluhonice a Kozlovice.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme