Kunžak připravuje výstavbu kanalizace a čističky odpadních vod

Komise jmenovaná starostou obce Kunžak Jaroslavem Čapkem otevřela v úterních odpoledních hodinách obálky s nabídkami na vybudování kanalizace a čistírny odpadních vod ve spádové obci Suchdol. Ukončilo se tím výběrové řízení, které vypsalo zastupitelstvo koncem roku 2011.

2 min. čtení

Byly osloveny tři firmy, aby vypracovaly cenovou kalkulaci: Swietelsky stavební, Radouňská vodohospodářská společnost a valtínovský PAS Plus. 

"Radouňská vodohospodářská se nakonec z provozních důvodů soutěže neúčastnila, ale na základě vyvěšené výzvy se přihlásily ještě dvě společnosti – Eurovia CS a Alpine Bau," vyjádřil se starosta Jaroslav Čapek.

Lukrativnost jednotlivých návrhů posuzovala komise ve spolupráci s jindřichohradeckou poradenskou agenturou Pro Invest. Jako firma s nejvýhodnější nabídkou byla doporučena Swietelsky stavební. 
Konečné slovo v zadání zakázky budou mít kunžačtí zastupitelé, kteří se sejdou v příštím týdnu.

Osud projektu výstavby nového kanalizačního systému, který se napojí na ten starý,vybudovaný spolu s vodovodem v devadesátých letech, je závislý zejména na přidělení dotací z fondů EU. 
"Kdy a jestli vůbec začneme stavět, záleží hlavně na výši dotací. Jestli nám nebudou potřebné finance schváleny, padá celý projekt samozřejmě pod stůl, protože rozpočet obce by takovou zátěž neutáhl," uvedl Čapek.

Foto: Wikipedia, Miloš Hlávka, licence


Zdroj: Ola

Zdroj: Ola

Doporučujeme