Kunštát na Blanensku dokončil práce na kanalizaci za 130 mil. Kč

Radnice v Kunštátě na Blanensku dokončila největší investici posledních let. Uzavřela práce na rekonstrukci čistírny odpadních vod a kanalizace za 130 milionů korun. Díky zakázce je na inovovanou a lépe fungující stokovou síť napojena většina města. Kanály zbývá dobudovat na několika místech na okraji města, řekl dnes novinářům starosta Zdeněk Wetter (ČSSD).

3 min. čtení

Podle starosty zbývá dokončit tři až čtyři kilometry stok ve třech částech města. Úseky se měly dostat už do původní zakázky, ale radnice projekt nakonec zredukovala. Zvýšila tak podíl získaných dotačních peněz, a to na zhruba 80 milionů korun. Termín pro dokončení chybějící části kanalizace zatím radnice nestanovila. Podle starosty by se však práce měly stihnout ještě v tomto volebním období.

Radnice se nyní soustředí na opravy silnic a chodníků v místech, kde byly kvůli kanalizačním pracím rozkopané. Část úseků už je podle starosty spravených, část bude následovat letos, zčásti díky získaným dotacím. "Chceme to spojit i s vozovkami, kde se kanalizace neopravovala, ale přesto jsou rozbité," uvedl Wetter.

Opravu kanalizace v Kunštátě připravovali od roku 2004, dokumentaci pro územní řízení dokončili rok nato. Kunštát mezitím kvůli neshodám v názorech na financování vystoupil ze Svazku VAK a rozhodl se přípravné práce řídit na vlastní pěst. Projekt pro stavební povolení město mělo v roce 2008, stavbu obstaralo sdružení firem IMOS Brno a Dopravní stavby Brno.

Kunštát leží na severu blanenského okresu a má zhruba 2800 obyvatel. Investici si tak vynutil závazek Česka, že aglomerace nad 2000 obyvatel budou odpadní vodu likvidovat v souladu se zákonem. Termín pro naplnění slibu už vypršel, v řadě obcí se však kanalizace teprve dokončují. Podle starostů zpoždění způsobilo složité projednávání projektů v dotačním řízení.

Foto: Wikipedie: Prazak


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme