Křesadla 2017 jsou předána

Šest dobrovolníků Libereckého kraje obdrželo včera, 5. prosince na slavnostním večeru v Kulturním domě Crystal v České Lípě ocenění KŘESADLO 2017. Hostitelem letošního ročníku se poprvé stalo město Česká Lípa, organizátorem Dobrovolnické centrum Adra a partnerem byla již po sedmé společnost Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. (SčVK). 

2 min. čtení

Záštitu nad včerejším večerem dobrovolníků převzal opět hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta, který předal první křesadlo oceněné paní Petře Hurtové, která i přesto, že sama není zcela zdráva, pomáhá seniorům v domě s pečovatelskou službou. 


Záštitu poskytla i starostka České Lípy paní Romana Žatecká a předala křesadlo dalšímu oceněnému, panu Zdeňku Frydrychovi, za jeho dlouholeté působení ve sboru hasičů.

Dobrovolnice Kateřina Vítková se stala majitelkou 3. křesadla. Převzala je z rukou pana Jiřího Tošnera, ředitele občanského sdružení Hestia, který křesadla pro oceněné přivezl a současně vykřesáním jiskřičky křesadlem slavnostní večer zahajoval.

4. cenu lidství obdržel z rukou představitelů SčVK ředitelky komunikace a marketingu Ivety Kardianové a ředitele libereckého závodu Karla Blažka pan Petr Brož, který je nejmladším oceněným.

Křesadlo páté v pořadí putovalo z rukou ředitele centra ADRA Petra Mášky dobrovolnici Janě Fryčové – pohádkové babičce a laskavé tetě.

Šestým oceněným se stal pan Tomáš Krebs, který se svými kolegy oživuje historické tramvaje a křesadlo mu předal Jan Punčochář, ředitel regionální televize.

Foto: www.adra.cz


Zdroj: redakce

Zdroj: redakce

Doporučujeme