Kráter zmizel, stoka ve Vysočanské opravena

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) dokončily opravu kanalizační stoky ve Vysočanské ulici, která se propadla při přívalových deštích loni v červenci. Oprava celé havárie vyšla na 48 milionů korun.

3 min. čtení

Takzvaná vysočanská estakáda je vytíženou komunikací, která překonává převýšení několik desítek metrů. Podle měření intenzity dopravy z loňského roku po ní projede více než 6000 aut a autobusů denně. Loni v červenci zde díky havárii vzniknul čtyřimetry hluboký kráter. Opravu si tak vyžádala nejen stoka, ale i místní komunikace.

Oprava stoky na Vysočanské nebyla jednoduchá z mnoha důvodů. V rámci havarijní opravy muselo PVK vybudovat novou stodeset metrů dlouhou kanalizační stoku v hloubce sedmi metrů.

“V těchto místech je také poměrně složitá geologie, písek a vysoká hladina podzemní vody. Problém byl i s dopravou. Chtěli jsme umožnit průjezd alespoň autobusům a to komplikovalo stavební práce,“ vysvětlil na místě opravy vedoucí útvaru stokové sítě Pražských vodovodů a kanalizací Zbyněk Venkrbec.

Momentálně je rekonstrukce stoky ukončena a probíhá napojení uličních vpustí, kterou provádí pražská Technická správa komunikací. “Do 15. listopadu by měly být práce ukončeny a mohl by se sem vrátit provoz,“ dodal Venkrbec.

FOTOGALERIE


Kráter z loňského července


Vozovka aktuálně v úpravě pod taktovkou TSK


Pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací na místě opravy


"Rekonstrukce stoky ukončena, " oznámil vedoucí útvaru stokové sítě Pražských vodovodů a kanalizací Zbyněk Venkrbec.


Zdroj: Jana
Bábíková

Zdroj: Jana Bábíková

Doporučujeme