Krásná Lípa chce dokončit přestavbu kanalizace za téměř 90 mil.Kč

Město Krásná Lípa, které leží v centru Národního parku České Švýcarsko, plánuje dokončit rekonstrukci 80 let staré kanalizace. Vyhlásilo proto veřejnou zakázku, jejíž předpokládaná hodnota bez DPH činí 86 milionů korun. Tolik peněz ale město, kde žije 3600 obyvatel, nemá.

2 min. čtení

Radnice proto bude žádat o nejrůznější dotace, na úspěšnosti samosprávy pak závisí, zda se kanalizace opraví.

První etapu opravy staré kanalizace město dokončilo před sedmi lety. "Od té doby se, bohužel, v této věci nehýblo nic kupředu, všechno je o penězích," řekl ČTK starosta Zbyněk Linhart.

Obsahem zakázky je zároveň i kompletní inženýrská činnost, která spočívá v zajištění nutných povolení před zahájením prací a dále zajištění kolaudace na základě plné moci. "Zkusili jsme zadat zakázku a uvidíme, jaké budou skutečné náklady, na tom závisí budoucnost toho, zda už budou moci být lidé v nejbližší době připojeni na novou kanalizaci," uvedl Linhart.

Město hospodaří s ročním rozpočtem zhruba 40 milionů korun. Připraveno je podílet se na nákladech asi dvaceti procenty. Pokud by se ale konečná částka lišila od předpokladů, radnice by nejpíš projekt odložila.

Foto: Wikipedie, Palickap, licence GNU


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme