Královéhradecký kraj poskytne dotace na vodárenské projekty

Více než sto milionů korun v letošním roce Královéhradecký kraj rozdělí prostřednictvím svých dotací. Peníze půjdou mimo jiné na opravy památek, podporu cyklostezek a turistického ruchu či výstavbu a modernizaci vodovodů a kanalizací.

3 min. čtení
„Peníze z krajských dotačních programů mohou získat obce, různé instituce či subjekty nebo jednotlivci. V letošním roce Královéhradecký kraj rozdělí více než sto milionů korun do oblasti cestovního ruchu, kultury a památkové péče, školství a volnočasové aktivity, životní prostředí a zemědělství, sociální oblasti, obcím a mikroregionům,“ řekl náměstek hejtmana Josef Táborský.

Na malé vodohospodářské projekty dostanou obce 37 milionů korun. Více než dva miliony korun jdou například do Žlunic na Jičínsku. Na sociální služby, na podporu činností, které navazují, kooperují nebo rozšiřují sociální služby a prorodinné aktivity poskytne kraj 26,6 milionu korun, na obnovu památek 10,5 milionu, na volnočasové aktivity, sport a tělovýchovu pak půjde 6,5 milionu a 7,5 milionu si rozdělí žadatelé na ochranu přírody, nakládání s odpady, praktickou péči o životní prostředí či protipovodňová opatření. Projekty v oblasti školství a prevence rizikového chování pak dostanou dva miliony korun.
 
Královéhradecký kraj vypisuje dotační programy každý rok a dosud v nich již rozdělil několik stovek milionů korun. Peníze přispívají k dalšímu zdravému vývoji regionu. V řadě případů pomáhají s realizací projektů, které nemají možnost získat dotace jiným způsobem, například z evropských zdrojů.
 
Více informací o dotacích naleznete na internetových stránkách kraje v sekci Krajské dotační programy.


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme