Kraj nechá zpracovat studii propojení zásobování vodou s Prahou

Středočeský kraj nechá zpracovat studii ideálního propojení zásobování vodou s Prahou. Cílem je v budoucnu zvýšit spolehlivost dodávek vody v obou regionech. Hotová by měla být do roku 2020. Rozhodli o tom tento týden krajští radní, informovala ČTK Helena Frintová ze středočeského hejtmanství.

1 min. čtení

"V blízkém okolí Prahy významně roste počet obyvatel. Je jasné, že bude v těchto lokalitách vyšší potřeba pitné vody. Už nyní jsou některé pražské vodojemy přetížené a kapacita nestačí pokrývat denní špičkové odběry," uvedl krajský náměstek pro oblast životního prostředí a zemědělství Miloš Petera (ČSSD).

Na zpracování studie, která má navrhnout řešení dostatečného zásobování vodou v případě rozvoje i v období sucha, je nyní vypsané výběrové řízení. Podle odhadů bude stát zhruba osm milionů korun.

Středočeský kraj už dříve uzavřel s Prahou Memorandum o spolupráci při zásobování Pražské metropolitní oblasti vodou a zlepšování kvality povrchových vod. V některých oblastech regionu už jsou vodárenské systémy propojené.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme