Krádež vody vás může přijít draho

Se zdražováním vody přibývá i případů krádeže. Nejčastějším způsobem černého odběru je napojení se na přívod vody a překonání vodoměru. Ve většině případů je však podvod odhalen. Pokuty a doplatky jsou poté mnohem vyšší, než by zákazník zaplatil za legální odběr.  

2 min. čtení

„V minulém roce prokázala společnost Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. 45 neoprávněných odběrů a neoprávněné vypouštění vody do kanalizace. Hříšníkům byly služby následně doúčtovány, a to v celkové částce 931 tis. korun. Dalších 30 případů „černých" odběrů je stále v řešení," zmínila výsledek jen za uplynulý rok Iveta Kardianová, mluvčí SčVK.

S množstvím případů se setkávají nejen dodavatelé vody, ale také energetické společnosti. Bohužel jsou tímto chováním poškození nejen dodavatelé, ale také poctivě platící zákazníci.

Lidé vynalézají stále nové případy, při kterých by mohli co nejvíce ušetřit. „Kamera pro změnu odhalila odběratele, který si sám o vlastní vůli zřídil přípojku a napojil ji na vodovodní řad před vodoměrem. Majitel situaci řešit nechtěl, přípojku museli vodohospodáři zrušit," zmínila mluvčí. Případy jsou odhaleny především při preventivních kontrolách, při zjištění porušených plomb u měřidel či poškozeného šroubení.


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme