Koupaliště Flošna v Hradci Králové v sobotu zahájí sezonu, voda bude vyhřívaná

Koupaliště Flošna ve stotisícovém Hradci Králové zahájí letní sezonu v sobotu 20. května. Voda v padesátimetrovém bazénu bude vyhřívaná na 26 stupňů Celsia a v provozu budou všechny atrakce i služby koupaliště, řekla ČTK mluvčí radnice Kateřina Rohlíčková. Flošna díky vyhřívaným bazénům tradičně zahajuje sezonu jako první koupaliště v Královéhradeckém kraji a v září ji končí jako poslední. Loni otevřela také 20. května.

3 min. čtení

Otevírací doba bude od 10:00 do 19:00. Návštěvníci budou platit ceny vedlejší sezony, které budou stejné jako loni. Vstupné bude jednotné, při platně čipovými hodinkami bude činit 70 korun, při ostatních platbách 100 korun. Hodinové vstupné bude za 64 korun při platbě hodinkami s modrým čipem a 54 korun s červeným čipem.

V hlavní sezoně vstupné meziročně zdraží v průměru o 15 procent. U jednotlivých druhů vstupného to bude nejčastěji znamenat nárůst o 20 korun. Například celodenní vstupné pro dospělého placené hotově zdraží o 20 korun na 190 korun.

Letošními novinkami na koupališti budou zvětšení zastíněného prostoru u dětského bazénu, v areálu přibudou herní prvky pro děti. Rozšířené dětské hřiště s více atrakcemi správci koupaliště přesunuli do více zastíněného prostoru mezi restauraci a hřiště pro plážový volejbal.

Koupaliště Flošna v sezoně nabízí padesátimetrový plavecký bazén, relaxační bazén s divokou řekou a s masážními lehátky, dětský bazén s minitobogany a dva velké tobogany, z toho jeden dušový, které obtéká líná řeka. Jedním z lákadel je adrenalinová skluzavka Jump. Atrakce jsou v ceně vstupného.

Flošna začala sloužit veřejnosti 21. května 2010 a dosud ji navštívilo téměř 1,2 milionu lidí. Zatím nejúspěšnější sezonu koupaliště zažilo v roce 2018, kdy jej navštívilo přes 119.000 lidí. Naopak nejhorší byl rok 2021, kdy na koupaliště přišlo 58.000 lidí. Loňská návštěvnost činila téměř 84.000 lidí a koupaliště ji označilo za průměrnou.

Autor: ČTK

Doporučujeme