Komise pro čistírnu odpadních vod v Praze

Radní hlavního města dnes zřídili komisi, která má přepracovat tendr na přestavbu Ústřední čistírny odpadních vod.

2 min. čtení

Novinářům to řekl primátor Bohuslav Svoboda (ODS), který bude zároveň předsedou komise. Členy budou rovněž zástupci opoziční TOP 09, odborníci a zástupci ministerstva životního prostředí.

Místopředsedy komise budou náměstek primátora Karel Březina (ČSSD) a radní pro infrastrukturu Radek Lohynský (ODS). Opozici bude zastupovat Zdeněk Tůma a Pavel Richter z TOP 09, klub zastupitelů KSČM do komise nominoval bývalého zastupitele Viktora Pázlera. Kromě politiků budou členy také Jaroslav Pollert z ČVUT, Jiří Wanner z VŠCHT, ředitel Pražské vodohospodářské společnosti Otakar Novotný a Radka Bučilová z ministerstva životního prostředí.

"Komise se bude zabývat nejrůznějšími aspekty přípravy a realizace projektu Ústřední čistírny odpadních vod ve střednědobé budoucnosti," uvedl primátor.

Vedení města chce, aby se komise především pokusila o zjednodušení požadavků na uchazeče o miliardový tendr. Právě kvůli náročným kvalifikačním podmínkách byl tendr kritizován. Změněný tendr bude zveřejněn 21.února, nabídky bude možné podávat do 14.dubna.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme