Kohoutková voda v tetrapaku?

Americká firma Boxed Water Is Better zavedla na trh nový produkt - nabízí kohoutkovou vodu v tetrapakových krabicích jako lepší a ekologičtější alternativu k plastovým obalům. Nebyla by ale ta nejlepší alternativa si vodu natočit přímo z kohoutku, než ji kupovat v tetrapaku?

4 min. čtení

Podnikatel Benjamin Gott přišel asi před rokem s myšlenkou jak nahradit ekologicky nešetrné PET láhve a začal v několika státech USA prodávat vodu v tetrapaku. Krabice stojí dva dolary a obsahuje čištěnou vodou z běžných vodních zdrojů. Jedná se tedy o běžnou, kohoutkovou vodu, balenou v krabici.

„Na počátku byla jednoduchá myšlenka – vytvořit novou značku balených vod, která by byla šetrná k životnímu prostředí. Hledali jsme inspiraci v minulosti, a proto výsledkem nebyla voda balená v plastových lahvích, ale krabicovaná. Vzniklo tak řešení velmi jednoduché, ekologicky šetrné a krásné,“ prohlašuje na svých webových stránkách společnost Boxed Water Is Better.

 

 

Nikoho asi nepřekvapí, že prodej vody v tetrapaku stagnuje. A to především v New Yorku, kde byl produkt představen nedávno. Ve městě, které si zakládá na výborné kvalitě své kohoutkové vody, totiž lidé stále raději točí vodu z kohoutku, než kupují balenou (ať už v plastové láhvi, nebo tetrapaku). Nedávno proto Benjamin Gott, majitel firmy Boxed Water Is Better, rozjel kampaň na podporu prodeje tetrapakové vody. Svoji vodu se pokouší prodat pod hesly jako schopnost recyklace obalů či úspora při dopravě v porovnání s plastovými nebo skleněnými lahvemi. Společnost se také zavázala navracet deset procent ze zisku do společností starajících se o údržbu čistoty vod a dalších deset pro obnovu hospodářských lesů, z jejich dřeva se vyrábějí papírové obaly.

 

Příznivci chválí ekologický přístup výrobce a praktické balení a na Facebook firmy posílají své fotky s krabicí vody. Okouzlil je totiž také jednoduchý a elegantní potisk krabice. Sami prodejci přiznávají, že kohoutková voda bude vždy tou nejekologičtější variantou, ale k tomu dodávají, že co se týče šetrnosti k životnímu prostředí, jejich tetrapaková voda je na tom o dost lépe než balená. Otázka zní, jestli takový důvod bude lidem stačit, aby zaplatili dva dolary za necelý litr vody z kohoutku.

Oficiální stránky společnosti: www.boxedwaterisbetter.com


Zdroj: (em)

Zdroj: (em)

Doporučujeme