Kohoutková v hotelech Josef a Maximilian

Zajímají Vás zkušenosti restauratérů zapojených do projektu Kohoutkova.cz? Pak si přečtěte první ze série rozhovorů tentokrát s Martinem Jamborem, Operations Managerem v hotelech Maximilian Hotel & Hotel Josef.

9 min. čtení

Pojďme si na úvod představit vaše hotely…
Naše čtyřhvězdičkové luxusní hotely Josef a Maximilian sídlí v samém srdci Prahy a oba jsou designovými počiny paní architektky Evy Jiřičné.Ubytovací kapacita činí v případě Maximilianu 71 pokojů a Josef má pokojů 109. Každý z našich hotelů nabízí moderní a elegantní provedení interiérů tak, aby se v něm cítili dobře nejen hosté během své dovolené, ale také byznysmeni na svých obchodních cestách. Každému hostu nabízíme kompletní péči podle jeho individuálních přání po celou délku pobytu. Služby hotelů zahrnují plně vyčerpávající servis od konání konferencí přes wellness centrum až po komplexní snídaňové menu bufetové formy ale i A la carte.

Jak dlouho kohoutkovou vodu v hotelech Josef a Maximilian nabízíte?
Kohoutkovou vodu, jako takovou nabízíme ve veřejných prostorách hotelů, na recepci již delší dobu. Od března letošního roku jsme se zapojili plnohodnotně do projektu Kohoutková a s přispěním firmy Veolia Voda se nám podařilo získat zdarma krásné karafy. Díky tomu můžeme krom kohoutkové vody prezentovat české sklo na našich pokojích a zároveň přispívat podle nás k dobré ekologické věci.

Proč jste se zapojili do projektu Kohoutkova.cz?
Prvotním impulsem byla moje vlastní zkušenost ze zahraničí. Delší dobu jsem pobýval v Austrálii, kde jsem studoval cestovní ruch , pak trochu i pracoval a musím říci, že tam je podávání kohoutkové vody v restauracích a celkově ve veřejných službách naprostou samozřejmostí. Je to ekologické i ekonomické, tamní obyvatelé jsou na tuhle skutečnost zvyklí. Jedním z mých zaměstnání byla i práce na baru. V Austrálii je takový zákon (na barech visí nápis NO MORE IT´S THE LAW), který dovoluje barmanovi uzná-li, že host přebral nepodat další drink. Zároveň má ale host právo si kdykoliv zajít na bar a zdarma požádat o sklenici kohoutkové vody. A může přijit za večer třeba desetkrát a nikdo mu neodmítne. Považuji to za velmi vstřícný krok směrem k hostům, proto jsem s společně s mým americkým kolegou panem Bodenschatzem, o zavedení kohoutkové usiloval i v našich hotelích.

Kde přesně je ve vašich hotelích kohoutková voda hostům k dispozici?

Jak v hotelu Josefu, tak v hotelu Maximilian nabízíme vodu při snídaních, konferencích, v barech, a jak jsem již zmínil jako první hotely v Praze také na samotných pokojích. V designových karafách je pak ochucená kohoutková voda, např. limetkou, hotelovým hostům k dispozici po celý den v přízemí obou hotelů. Ve všech případech samozřejmě zdarma.
Na pokojích je při příjezdu hostům nachystaná prázdná karafa a skleničky s příslušným popiskem o kvalitě vody a o našem ekologickém programu v hotelu. Tím, že necháváme hosty aby si vodu na pokojích natočili sami se snažíme předcházet nedorozumění a počáteční nedůvěře k předem natočeným karafám.

Jakou máte s kohoutkovou zkušenost? V čem vidíte dosavadní výhody a nevýhody jejího podávání?
Zatím je to krátká doba na nějaké obšírnější hodnocení. Pravdou je, že do dnešního dne jsme se nesetkali s jedinou negativní reakcí od hostů. A to ani v případě našich stálých hostů, kteří zaznamenali změnu na pokojích nejvíce. Každopádně jsme velmi rádi, že naše hotely jsou nejen designové, ale také ekologické. Další přínosy jsou určitě ekonomické. Dříve jsme na pokojích hostů dodávali zdarma balené vody. Denně tak bylo nutné distribuovat v rámci hotelů xxx lahví balených vod. Přechodem na kohoutkovu jsme ušetřili nejen náklady na nákup, ale také odpadla řada starostí s dopravou balených vod v rámci centra Prahy a v neposlední řadě i náklady na odvoz odpadu. V rámci projektu jsme od Veolie získali krásné křišťálové karafy, které zapadají do našeho moderního designového prostředí. Nevýhodou samozřejmě může být péče o karafy a jejich rozbitnost, to si ale myslím, že je problém takřka mizivý. Navíc naše dlouhodobá spolupráce s Veolii mě uklidňuje v tom, že nám karafy jistojistě v případě potřeby radi opět dodají.

Více informací o hotelech naleznete zde:

www.hoteljosef.com/

www.maximilianhotel.com/

Foto: Hotel Josef


Zdroj: PK

Zdroj: PK

Doporučujeme